Drzewa liściaste - Zawady.com.pl 
Drzewa liściaste - zawady.com.pl

Drzewa liściaste są inspiracją dla pisarzy, malarzy, artystów i nas ogrodników, tych z wykształcenia i amatorów. Bo kto by nie chciał odpocząć w swoim ogrodzie pod lipą, taką jaką opisał Jan Kochanowski w swojej fraszce „Na lipę”. Każdy!

Dlatego zapraszamy po inspirację, odpoczynek w cieniu drzew liściastych w jednej z alejek Centrum Ogrodniczego Zawady 19 lub zakup jednego z wyjątkowych drzew. W Ogrodzie Zawady 19 znajdą Państwo nasze polskie gatunki takie, jak dęby, klony, lipy, brzozy, buki, jarzębiny oraz ich nowe odmiany. Oprócz tego urzekające wiśnie ozdobne, cieszące się dużym zainteresowaniem np. ‘Amanogava’, ‘Kiku-shidare-zakura’, ‘Kan-zan’ czy ‘Royal Burgundy’.

Odmian wiśni jest mnóstwo, a zachęcające są przede wszystkim piękne kwiaty, którymi całe korony drzew obsypane są w maju. Dla osób szukających wyjątkowych okazów, nadających wnętrzom ogrodowym orientalny charakter, znajdą się też drzewa liściaste pochodzące z obcych krajów tj. surmia bigoniowa, ambrowiec amerykański, klon palmowy, klon japoński dawidia chińska (drzewo chusteczkowe), stewartia. Pod każdym z nich znajdziemy wyciszenie wsłuchując się w szum liści. Do brzozy przytulimy się, aby nas uleczyła, uradujemy się widokiem ptaków skubiących owoce jarzębiny, a z kwiatów lipy skorzystamy, gdy złapie Nas przeziębienie. Dlatego każdy z nas powinien znaleźć miejsce na chociażby jedno drzewo w swoim ogrodzie.

Drzewa liściaste oczarują nas swoim pięknem, tylko dajmy im na to szansę.
Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Zawady 19, na spacer i zapoznanie się z naszym szerokim asortymentem drzew liściastych. Przy zakupie dużych okazów, oferujemy transport do wybranego miejsca wraz z zasadzeniem.

Zadają nam Państwo często pytanie, czy duże drzewa przyjmą się w Państwa ogrodzie bez problemu?
Dokładamy zawsze wszelkich starań aby materiał, który przekazujemy w Państwa ręce, był najlepszej jakości. Oferujemy również profesjonalny transport większych okazów, aby podczas przewozu drzewo nie zostało uszkodzone. Kolejną sprawą jest rozpoznanie jakości gleby, którą mają Państwo w ogrodzie. Często na start proponujemy Państwu zakup lepszej ziemi, którą należy użyć przy sadzeniu, stosowanie nawozów mineralnych bądź organicznych oraz podlewanie. Tak ważne na początku, aby roślina przyjęła się bez problemu. I oto klucz do sukcesu i pięknych dorodnych drzew.
Nasz newsletter

dodaj swój email

Otrzymasz informację o nowej sezonowej ofercie, promocjach i wyprzedażach


Podany przez Ciebie adres e-mail może stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych osobowych jest PHUsługowa "Świat Roślin" S.C. Maciej i Krzysztof Janku, z siedzibą w Poznaniu (adres siedziby i adres do doręczeń: ul. Zawady 19, 61-001 Poznań), tel: +48 61 875 86 31, email: centrum@zawady.com.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.