Krzewy liściaste - Zawady.com.pl 
Krzewy liściaste - zawady.com.pl

Cóż jest piękniejszego niż krzewy liściaste zdobiące Nasze ogrody duże i małe, tarasy i balkony, od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Cieszą oczy swoimi kolorami, zarówno liści nabierających soczystej zieleni wiosną czy przebarwiającymi się latem w odcienie żółci, czerwieni czy purpury. Jak i kwiatów pojawiających się nieśmiało przy pierwszych promykach wiosennego słońca, czy utrzymujących się przez całe lato. Radują kolorem, zapachem, kształtem, motylami i innymi owadami przysiadającymi na chwilkę. Nawet zimą możemy podziwiać kolorowe pędy, wyróżniające się na tle szarości lub bieli otoczenia.

Ogród Zawady 19 posiada szeroką gamę krzewów liściastych rozpoczynając od tych kwitnących wczesną wiosną. Mających mało ozdobne kwiaty jak leszczyny i wierzby (bazie lub kotki, zwiastujące wiosnę) oraz dereń jadalny, ceniony za owoce, które można wykorzystywać do różnorakich przetworów. Mało znanymi, a bardzo wcześnie kwitnącymi krzewami są oczar, którego kwiaty przypominają frędzelki. Judaszowiec, którego kwiaty wyrastają bezpośrednio na pędach oraz kalina wczesna z pięknie pachnącymi drobnymi kwiatami. Kolejnym krzewem, zwiastującym wiosnę jest forsycja, ukochana lub znienawidzona za ogrom kwiatów żółtego koloru. Równo z nią zaczynają kwitnąć magnolie- urokliwe, dostojne, o kwiatach w odcieniach jakich tylko zapragniemy- od bieli po purpurę. Zaraz po nich zaczynają kwitnąć tawuły, pigwowiec japoński, migdałek trójklapowy oraz cudowne różaneczniki i azalie.
Pod koniec wiosny oraz latem radują nas ilością kwiatów oraz długim terminem kwitnienia: bez lilak – o cudownie pachnących kwiatach nawet po ścięciu i włożeniu do wazonu, w kolorach od bieli do ciemnego fioletu, jaśminowiec – kolejny krzew z pięknie, słodko pachnącymi kwiatami o biało-kremowej barwie, ukochana przez wszystkich hortensja ogrodowa, bukietowa czy krzewiasta, budleja Davida= motyli krzew, krzewuszka – długo kwitnąca, posiadająca kwiaty w intensywnych barwach różu oraz czerwieni, kalina – np. z pełnymi jak pompony białymi kwiatami oraz pięciornik obsypany drobnymi żółtymi, pomarańczowymi lub białymi kwiatami.
Istnieją również krzewy, które ukazują swoje piękno dopiero jesienią. Urzekające są jesienne przebarwienia liści kaliny, fortegilli, czy trzmieliny wielkokwiatowej ‘Red Wine’ , która posiada liście w odcieniu głębokiej czerwieni- czerwonego wina, jak zresztą mówi nazwa odmiany, na tle których połyskują owoce, ukazując kontrastowe pomarańczowe nasiona. Jesienią na krzewach liściastych zawiązują się również owoce. Intrygujące i pyszne są owoce drenia Kausa, przepiękne filetowo-różowe owoce posiada pięknotka Bodiniera, lub dereń biały ‘Siberican Pearls’, gdzie kontrast ciemnofioletowych liści z biało-srebrnymi owocami, daje niesamowity efekt.
A wszystko to, znajdziecie Państwo w przebogatej ofercie Ogrodu Zawady 19.
Nasz newsletter

dodaj swój email

Otrzymasz informację o nowej sezonowej ofercie, promocjach i wyprzedażach


Podany przez Ciebie adres e-mail może stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych osobowych jest PHUsługowa "Świat Roślin" S.C. Maciej i Krzysztof Janku, z siedzibą w Poznaniu (adres siedziby i adres do doręczeń: ul. Zawady 19, 61-001 Poznań), tel: +48 61 875 86 31, email: centrum@zawady.com.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.