Byliny - Zawady.com.pl 
Byliny - zawady.com.pl

Byliny to liczna grupa roślin wieloletnich, które ze względu na różnorodność gatunkową znajdują zastosowanie w różnych typach ogrodów. Są uzupełnieniem drzew i krzewów, a ich odmienne wymagania siedliskowe, wpływają na szerokie możliwości wykorzystania tych roślin. Zdobią ogrody zarówno w miejscach wilgotnych, jak i suchych, w słońcu, ale również w cieniu. Podstawowymi zasadami ich rozmieszczenia jest dobór stanowiska, odpowiedniego pod względem wymagań roślin, oraz sadzenie w grupach po minimum kilka sztuk.
Ogromna różnorodność barw kwiatów i liści bylin stwarza nieograniczone możliwości tworzenia żywych obrazów. Do kompozycji mogą być zestawiane zarówno gatunki według jednego koloru, jak również wielobarwne. Ich wybór uzależniony jest także od terminu kwitnienia, gdyż dobrze zaprojektowana rabata bylinowa kwitnie cały czas, przez co jest atrakcyjna przez cały sezon.

Wraz z zmieniającymi się porami roku Centrum Ogrodnicze Zawady 19 oferuje różnego rodzaju byliny. Tworzący zielone kobierce, rozpoczynający kwitnienie wczesną wiosną i kwitnący do końca lata barwinek pospolity. Charakterystyczne dla początku wiosny pierwiosnki oraz sasanki. Omieg wschodni o pięknych, dużych, żółtych koszyczkach. Żagwin, smagliczka, gęsiówka czy rogownica tworzące wiosną poduchy kwiatów. Czy bergenia i brunera, które zdobią przez cały sezon swoimi okazałymi liśćmi, a wiosną upiększają również kwiatami.
Na przełomie wiosny oraz lata, zachwycają swoimi kwiatami aromatyczna macierzanka, delikatne tawułki, pachnące goździki, wyjątkowo urodziwe serduszki, których kwiaty przypoinają drobne serduszka czy jeden z piękniej kwitnących bylin - piwonia chińska.
Latem w pełni sezonu, upiększają ogrody trzykrotki, przetaczniki, rozchodniki, szałwie, rudbekie, rozwary, kocimiętki, pysznogłówki, języczki, liatry, liliowce, dzielżany, jeżówki, ostróżki. Na dodatek byliny, które kwitną latem, ale kochamy je za ozdobne liści czyli żurawki, funkie oraz dąbrówki.
Na koniec sezonu pozostają astry, zawilce oraz wrzosy wypełniając nasze ogrody spokojniejszymi barwami. Lecz nawet zimą i bardzo wczesną wiosną mogą pojawić się w naszym ogrodzie kwiatnące byliny, i to nie sztuczne, lecz prawdziwe, nie bojące się mrozów, zachwycające delikatnością i kolorem – ciemierniki. A wszystko to, oczywiście w Ogrodzie Zawady 19.
Sprawdzajcie co u Nas kwitnie i wybierajcie spośród najpiękniejszych bylin coś dla siebie. Zapraszamy!
Nasz newsletter

dodaj swój email

Otrzymasz informację o nowej sezonowej ofercie, promocjach i wyprzedażach


Podany przez Ciebie adres e-mail może stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych osobowych jest PHUsługowa "Świat Roślin" S.C. Maciej i Krzysztof Janku, z siedzibą w Poznaniu (adres siedziby i adres do doręczeń: ul. Zawady 19, 61-001 Poznań), tel: +48 61 875 86 31, email: centrum@zawady.com.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.