Zioła - Zawady.com.pl 
Zioła - zawady.com.pl

Ogródki ziołowe cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród osób lubiących gotować i ceniących naturalne składniki w swojej kuchni. Radość ze świeżych ziół, daje nam intensywny smak i aromat tych przypraw. Możliwość kulinarnego wykorzystywania ziół to jednak niejedyna zaleta tych roślin, stosuje się je również w medycynie, dlatego osobom doceniającym lecznicze walory ziół, proponujemy stworzenie własnej mini apteki. Dodatkowo, wiele z nich (np. rozmaryn, bazylia, lawenda, koper włoski) dzięki intensywnemu aromatowi działa odstraszająco na komary i inne owady uprzykrzające nam wypoczynek.

Zioła można uprawiać niemal wszędzie, od całych ogrodów ziołowych po niewielkie doniczki na kuchennym parapecie. Wszystko zależy od naszych możliwości. Zaletą ziół w doniczkach, jest podręczność. Nie musimy nigdzie wychodzić, sięgamy i już mamy świeżą miętę bądź bazylię. Niestety po jednym roku uprawy nasze zioła z doniczki, prawie zawsze, są do wyrzucenia. Jest to spowodowane małą ilością ziemi w pojemniku, a co za tym idzie składników pokarmowych, które roślina potrzebuje do intensywnego rozwoju. Dlatego warto rozważyć, przesadzenie roślin do większej doniczki i zasilanie roślin nawozami naturalnymi. Zaletą ogródków ziołowych jest przede wszystkim większa przestrzeń do wykorzystania niż w przypadku doniczek. Mamy większą swobodę w doborze ziół. Możemy posadzić ich więcej, nie musimy ograniczać się do jednej odmiany, nie mając żadnych przeciwskazań, prócz naszych możliwości. Rośliny posiadają przestrzeń do rozrastania się oraz więcej składników pokarmowych. Minusami ogródków ziołowych to szkodniki, które mogą zaatakować nasza uprawę np. mszyce. Warunki atmosferyczne, mogące zniszczyć naszą plantację, np. upalne słońce lub grad. I coś co dla jednych jest ogromną zaletą albo minusem, czyli więcej pracy przy pielęgnacji. Pamiętajmy, zarówno w przypadku doniczek i ogrodu ziołowego należy wybrać miejsce dobrze nasłonecznione. Podłoże powinno być żyzne i przepuszczalne, zasilone nawozem naturalnym.

W Centrum Ogrodniczym ZAWADY stoisko z ziołami stanowi ważny punkt naszej oferty sezonowej. Zioła zaczynają pojawiać się wiosną i dostępne są do końca lata. Szczególną popularnością cieszy się wybór mięt o różnych aromatach: czekoladowym, pomarańczowym, cytrynowym, grapefruitowym, kubańskim, marokańskim, pieprzowym,  truskawkowym, ananasowym, i wielu innych. Poza tym w Naszym asortymencie znajdą Państwo melisę, bazylię, ziele angielskie, koper włoski, kocanki „włoskie curry’, rozmaryn, lubczyk (magi), czosnek niedźwiedzi.
Nasz newsletter

dodaj swój email

Otrzymasz informację o nowej sezonowej ofercie, promocjach i wyprzedażach


Podany przez Ciebie adres e-mail może stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych osobowych jest PHUsługowa "Świat Roślin" S.C. Maciej i Krzysztof Janku, z siedzibą w Poznaniu (adres siedziby i adres do doręczeń: ul. Zawady 19, 61-001 Poznań), tel: +48 61 875 86 31, email: centrum@zawady.com.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.