Usługa maszynowych prac ogrodniczych - Zawady.com.pl 
Usługa maszynowych prac ogrodniczych - zawady.com.pl

Centrum Ogrodnicze Zawady 19 oferuje maszynowe usługi ogrodnicze. Pozwalają one znacznie przyspieszyć pracę, bądź w ogóle ją wykonać. Dysponujemy między innymi urządzeniem wielofunkcyjnym AVANT z kilkoma końcówkami, do różnych zadań. Ta mikro-koparka i mikro-ładowarka, może też przygotowywać grunt pod trawnik, usuwać nieczystości z wierzchnich warstw ziemi, kształtować teren pod nasadzenia, planować ziemię, wykopywać zagłębienia pod oczka wodne, baseny ogrodowe i kaskady, a także kopać wąskie rowy pod instalacje podziemne. Zastosowania dla tej multi-maszyny są niezmiernie szerokie. Oszczędzasz dużo czasu, a więc i pieniędzy, kiedy wykorzystujesz maszynę AVANT. W rękach sprawnego operatora, z wieloletnim doświadczeniem prace przeprowadzone są szybko, dokładnie i bezpiecznie.

Do Państwa dyspozycji mamy następujące narzędzia dla AVANTa:

1) Łyżka 4 w 1
Wydajna uniwersalna łyżka AVANT może pełnić funkcję nie tylko tradycyjnej łyżki załadowczej, ale również funkcje równiarki, urządzenia do zbierania kamieni, pni, karp, korzeni, śmieci po budowlanych, gurzu itp. Ruchoma frontowa część łyżki, tzw. „rekin”, dzięki swej hydraulice umożliwia operatorowi złapanie i podniesienie rzeczy o nieforemnych kształtach, wyrównanie gruntu, czy załadunek w trudno dostępnym ternie. Mocne zęby łyżki umożliwiają głęboką penetrację podłoża - piasku, torfu, gruzu, itp. Na łyżce można także przewozić materiał roślinny i inne materiały potrzebne do stworzenia ogrodu. Wykorzystanie jej może być wszechstronne na wszystkich etapach tworzenia zielonej przestrzeni.

2) Koparka łańcuchowa

Specjalistyczna końcówka do maszyny AVANT, która pozwala kopać w sposób szybki i pewny wąskie rowy, bez uszkodzenia gruntu w obrębie wykonywania zadania. Wykopy tego typu są potrzebne do instalacji infrastruktury podziemnej, np. powszechnie przydają się do rozprowadzenia wewnątrz nich rur w systemach nawadniania. Dzięki zastosowaniu koparki łańcuchowej cały proces instalacji systemu nawadniania jest skrócony do minimum. W wykopach można kłaść rurociągi i przewody elektryczne, rury drenarskie itp. Głębokość rowu oscyluje wokół jednego metra, szerokość to 10-20 centymetrów. Zastosowanie tej maszyny nie narusza głęboko gruntu, nie niszczy warstw glebowych na dużym obszarze, sprawie, iż wąskie rowy można łatwo i szybko zasypać. Dodatkowo ściany wykopu są stabilne, co zapobiega ich osypywaniu.

3) Glebogryzarka separacyjna

Dzięki zamontowaniu glebogryzarki separacyjnej AVANT może przygotować glebę pod trawnik i nasadzenia. Maszyna rozdrabnia zwały gleby, przez co ją napowietrza i poprawia jej mechaniczne właściwości tworząc gruzełkowatą strukturę. Dodatkowo, podczas pracy, oczyszcza glebę z większych kamieni i szczątków organicznych separując je z wierzchniej warstwy, nawet do 15 centymetrów. Maszyna ta świetnie sprawdza się szczególnie przy twardych, zbitych glebach. Dzięki swojej mocy lepiej je rozdrabnia niż ręczne glebogryzarki. Łatwy montaż i demontaż końcówek na ramieniu, pozwala w jednym cyklu pracy wykonywać wiele zadań, w pełni przyspieszając proces przygotowania gruntu pod nasadzenia i trawnik.

4) Koparka

Koparka AVANT może wjechać tam, gdzie nie wjadą większe maszyny tego typu. Pozwala na wykopy pod fundamenty budynków małej architektury, baseny, oczka wodne i inne zbiorniki. Prace ziemne mogą odbywać się za jej pomocą w ciasnych miejscach, gdzie brak przestrzeni manewrowej. Przydatne urządzenie przy sadzeniu żywopłotów, rzędów roślin, szpalerów i alei.

5) Przesadzarka OPTIMAL

Urządzenia zakłada się na ramię AVANTa. Pozwala ono na szybkie i bezpieczne wykopywanie i wkopywanie większych okazów drzew i krzewów. Ramię otrzymuje teraz cztery łopaty, skierowane pionowo w dół, które mogą się rozszerzać zmieniając średnice wykopu. Podczas pracy maszyna równocześnie wkopuje się z czterech stron okazu i pod roślinę, a także formuje bryłę korzeniową i nie pozwala na jej obsypanie. Dzięki przesadzarce OPTIMAL minimalizuje się wielkość wykopu i czas pracy w ogrodzie. Pozostały dół jest niewielkich rozmiarów, z wyrównanymi krawędziami, można go łatwo zasypać, lub uzupełnić inną rośliną. Urządzenie to pozwala też na sprawne przygotowanie roślin do transportu, co obniża czas, w którym poddawane są niekorzystnym warunkom. Maszyna ta doskonale sprawdza się w sadach i na plantacjach, gdzie należy wykonać wiele nasadzeń większych sadzonek, a także w ogrodach przydomowych, z niewielką ilością miejsca do manewrowania.
Nasz newsletter

dodaj swój email

Otrzymasz informację o nowej sezonowej ofercie, promocjach i wyprzedażach


Podany przez Ciebie adres e-mail może stanowić Twoje dane osobowe. W takim wypadku administratorem Twoich danych osobowych jest PHUsługowa "Świat Roślin" S.C. Maciej i Krzysztof Janku, z siedzibą w Poznaniu (adres siedziby i adres do doręczeń: ul. Zawady 19, 61-001 Poznań), tel: +48 61 875 86 31, email: centrum@zawady.com.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.